| Alee_6805 a întrebat:

Hello TPU.Am si eu o mare problema. Tatal meu fumeaza. Ce sfaturi imi dati sa-l conving sa se lase de fumat? Si pe deasupra nu prea comunica cu mine si il simt foarte departe. Ce pot face? Orice sfat este bine venit.Multumesc

2 răspunsuri:
| Crisu_7532 a răspuns:

Pai, daca este fumator inrait si nu are el dorinta de a se lasa de fumat, cu greu o sa-l convingi tu.
poti, in schimb, sa-i sugerezi sa renunte la tigarile normale si sa-si achizitioneze o tigara electronica. Tigara electronica nu contine decat nicotina (cea care da dependenta) dar nu continei gudron, monoxid de carbon si ceilalti 3000 de compusi potentiali cancerigeni. in concluzie, este mai sanatoasa decat tigarile normale. iar tatal tau are posibilitatea sa-si seteze cantitatea de nicotina pe care o doreste. daca ideea ti se pare interesanta si crezi ca e ceva cu care tatal tau ar fi de acord, documenteaza-te aici: http://www.tigarielectronice.eu/

| zooooza a răspuns:

Pai incerfca sa vezi cati bani cheltuie el intr-un an pe tigari.Sigur o sa fie surprins de suma obtinuta.
Nici eu nu am o relatie foarte apropiata cu tatal meu.Si nici nu vreau sa fie altfel.ma simt bine asa. vreau sa ramana o persoana pe care sa nu o cunosc.Si daca te intrebi de ce? Ai bine exista anumite motive pe care nu as vrea sa le dezvalui pe un site public.