| Anastasia60 a întrebat:

Bună TPU, am o mica problemă.
Am fost la dentist acu o săptămână si mi-am pus plomba dar după am început sa am dureri. Bun și azi am fost sa îmi scurteze, am ramas cu o mica durere adică cred ca am pus prea multa presiune pe dinți și de aia, dar acum parca simt dintele normal puțin mai înalt ca plombele, mi-a zis doctorița ca le-a scurtat cât trebuie și da mi se pare și mie ca sunt egale dar îmi simt un dinte mai ridicat decât masele plombe din spate. (De ce?)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Deoarece nu esti inca obisnuita cu plomba noua.
Nu poti sa intrebi "de ce" doar la cateva ore de cand ti-a pus plomba.
Ai rabdarea sa te obisnuiesti cu ea, macar 3-4 zile!