| Juiana a întrebat:

am o mica problema cu cicatricele.De obicei tantarii ma musca, imi lasa bube, eu ma scarpina, mi se fac rani.Dupa ce cad crustele de la rani, raman cu niste pete mici si albe (sunt bronzata) si nu stiu cum sa scap de ele, arat ca un zombie. Puteti sa ma ajutati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adda097 a răspuns:

In farmacii se gaseste o solutie numita"ALCOOL MENTOLAT", nu e scump(7-8lei/sticluta).Trateaza bubitele si te ajuta sa nu te mai scarpini.Cand simti nevoia sa te scarpini da-te cu solutia aia(Preferabil inainte de a te baga la somn)!happy

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Vezi remediile de aici,
http://www.musetel.ro/articol.php?id=1069
Te pup!

| Juiana explică:

*ma scarpin

| IulianaIrina a răspuns:

Un tratament numit Scagel cred ca te poate ajuta. Citeste mai multe informatii despre el aici: http://www.i-medic.ro/articole/tratament-pentru-cicatrici-scagel