| florina200 a întrebat:

am o pisicuta de aproape un an mananca foarte bine este vioaie dar de ce nu i-a in greutate este foarte slaba! mentionez la mine in oras (Zarnesti) este un veterinar dar nu este bun de nimic nu stie nimic despre animale l-am mai intrebat de cateva ori si sfaturile lui nu m-au ajutat cu nimic! ce pot face va rogg ajutati-ma imi iubesc pisica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pisicuta mea e la fel, incearca sa ii dai si carnitza de pui, peste(dar sa il alegi de oase) poti sa ii prepari chiar tu niste mancare speciala pentru ea, putin orez fiert, putin morcov ras amestecate cu carne de pui. Sa nu ii dai carne de porc sau mezeluri pentru ca se poate imbolnavi. Daca suporta(adica daca nu face diaree) poti sa ii dai si iaurt, smantana. Eu ii mai dau pisicutei si galbenus de ou, ii place foarte mult. de asemenea ar fi recomandat sa o castrezi, pentru ca in perioadele in care intra in calduri nu are pofta de mancare si slabeste si mai mult.Asta in cazul in care nu doresti sa faca pisoi. Poti sa ii dai si vitamine, pe care le iei de la veterinar, in nici un caz nu cred ca e bine sa ii dai suplimente umane. Si lasa-i la discretie un bol cu apa, si unul cu mancare (boabe) pentru pisici.

2 răspunsuri:
| ligiligi a răspuns:

Buna.Sa o ti in casa si sa ii cumperi vitamine sa ii dai multaa mancare de pisici dar si mancaree gatita(carnita de pui, cartofi).Sa i-a 5-6 mese pe zi pana se ingrasa putin.A mea are pui si are 3 kg dar e soi mai micut.Succes!

| Cristina2024 a răspuns:

Buna.si eu am o pisica si este slaba entru ca asa este rasa ei.e lunguiata si slaba, dar mananca bine si e foarte jucausa. poate asa este si a ata.