| carina961 a întrebat:

Am o problema. am folosit o crema de fata si mi sa uscat fata de la ea si mi s-au facut rani pe fatasad.
si ca sa fie totul frumos mai am si cosurihappystraight face
Ce crema pot folosi?
va rog ajutati-ma!
Voi ce ati folosit pentru rani \ cosuri?big grin. daca ati folosit

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Aoleuu...cum se numeste fucidin cumva? ti-a data-o pentru acnee? incearca sa folosesti produse dermatocosmetice:avene, wichy, ivaterm! sunt foarte bune in tratarea tenului cu probleme!

5 răspunsuri:
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Mergi la medicul dermatolog pentru ca degeaba iti spun eu ce am folosit caci tie s-ar putea sa nu-ti faca bine! fiecare persoana are tenul ei, deci ceea ce face bine altora tie s-ar putea sa-ti faca rau! Tot medicul iti va da si tratamentul pentru acnee adecvat tenului tau! asa ca. bafta!happy

| carina961 explică (pentru ImiPlaceSaEnervezLumea):

Pai crema de la care mi sa uscat fata, dermatologul mi-a dato straight face.

| carina961 explică (pentru ImiPlaceSaEnervezLumea):

Ok, iti multumesc:*

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns (pentru carina961):

Aoleuu...cum se numeste fucidin cumva? ti-a data-o pentru acnee? incearca sa folosesti produse dermatocosmetice:avene, wichy, ivaterm! sunt foarte bune in tratarea tenului cu probleme!

| AndraNicoleta a răspuns:

Daca folosesti ceva impotriva cosurilor exista riscul ca tenul sa ti se exfolieze si mai mult.
Eu iti recomnd ca intr-un imbric sa fierbi 3-4 pliculete de ceai de musetel, iar dupa ce se racesc te tamponezi usor cu ele pe fata timp de 10-15 min.
Nu te vor scapa de cosuri, dar iti vor clam pielea iritata. Apoi vei putea incerca si ceva impotriva acneei. Garnier 3 in 1 de ex. e foarte bun.
Numai bine!

| carina961 explică (pentru AndraNicoleta):

Dada, si cu musetel fac. ieri seara am facut si s-au mai calmat intr-adevar. multumesc:*