| Getter123 a întrebat:

am o problema: capul penisului imi este indoit spre dreapta, iar niste bube albe minuscule pe stanga! Ce inseamna asta?! APP:Nu ma masturbez deloc. Ofer Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Forma penisului difera destul de mult si din acest motiv exista penisuri perfect drepte, insa majoritatea au curburi mai mult sau mai putin pronuntate in toate directiile. Cat despre acele bubite care apar pe coroana glandului se poate spune ca sunt niste glande sebacee minuscule denimite medical papule perlate peniene. Ele produc o substanta grasa care favorizeaza o alunecare usoara a preputiului peste gland in timpul decalotarii penisului. Citeste urmatorul material. http://www.romedic.ro/papule-perlate-peniene. In cazul in care bubitele de pe glandul penisului tau si santul balanopreputial al acestuia sunt identice sau asemanatoare cu cele din poaza nu trebuie sa devii ingrijorat deoarece se considera ca existenta acelor cosuri minuscule cu grasime este normala. https://en.wikipedia.org/wiki/File:Image_of_frenulum.jpg.Multa sanatate.

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bunica bate toba cu măciuca in casa mare.laughing

| Emilian65 a răspuns:

Curbura penisului nu este o problema grava. mai grav sunt bubitele de care vorbesti. Pentru asa ceva cosulta medicul de familie sau un medic urolog si totul se va rezolva.

| TheFragranceMaster a răspuns:

''Nu ma masturbez deloc'' -esti amuzant.
Ciuperca, iritatie, ai nevoie neaparat de doctor.

| Getter123 explică (pentru TheFragranceMaster):

Nu am ciuperca nu am iritatie si vorbesc serios cu masturbarea, nu ma masturbez deloc.

| ywar a răspuns (pentru Getter123):

Pai daca nu ai nimic de ce ne mai scrii?

| doctorandus a răspuns (pentru Getter123):

Daca nu te masturbezi deloc fie nu te-ai maturizat cum trebuie, fie esti prea tanar, fie esti impotent.

Daca ai implinit 14 ani si nu te-ai masturbat pana acuma e semn de probleme medicale.

| TheFragranceMaster a răspuns (pentru Getter123):

Come on!
In cazul asta esti Unic(intre toti si toate).
Ma intristezi.

| Getter123 explică (pentru ywar):

Ma refeream ca nu am iritatie sau ciuperca

| Seba2013 a răspuns (pentru Getter123):

Te felicit pentru faptul ca nu te-ai masturbat.

Dorinta sexuala este in instinct sau o emotie, nu este o necesitate.
Acest instincti(emotie), se poate controla, asa ne spune stiinta.
Faptul ca nu te masturbezi poti fi semn de inteligenta emotionala.

Cel care este inteligent emotional, are control asupra instinctelor.
Iar dorinta sexuala este un instinct care se poate controla.....nu este o necesitate.