| Madalina68 a întrebat:

Buna TPU.am o problema cu catelusa mea (caniche). azi nu a vrut sa manance asa mult si de acum cateva ore doarme ft mult. daca o trezesc ea se pune si doarme din nou.mentionez ca am mai iesit si cu ea afara din casa,dar nu mult,s-a jucat si cu alti catei.Ea de fel era foarte jucausa si nici gand sa doarma asa mult ziua. Oare are vreo problema,ceva? E posibil sa se fi imbolnavit daca a iesit cateva ore din casa si a stat in preajma altor caini? Help, pls!

Funda :*!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| oHarryo a răspuns:

E putin probabil sa se fi imbolnavit din cauza altor catei. Insa da are o problema. Starea de somn si epuizare poate fi din cauza ca nu a consumat mancare indeajuns. Acum se pune problema de ce nu mananca normal, aici pot fi diferite cauze, de exemplu o problema dentara sau gastrica, cum ar fi viermisori etc, insa cauzele pot fi si mai grave insa nu doresc sa te panichez. Oricum e impedios necesar un consult veterinar, asta l-ar putea ajuta cel mai mult. Multa sanatate catelului (si stapanului)!

3 răspunsuri:
| oHarryo a răspuns:

Cum se simte, este mai bine?

| Madalina68 explică (pentru oHarryo):

Da,este mult mai bine. Am mers la medicul veterinar si este perfect sanatoasa. Multumim pentru raspuns :* :*!

| Antonia30 a răspuns:

Mai bine a-i duce-o la veterinar big grin