| KinderashaXD a întrebat:

Buna TpU am o problema cu cojile din par ma enerveaza si nu numai am si niste bubite in cap pe care daca le zagarm se rup cojile adica pe bubele alea sunt niste coji si daca dau ies si la suprafata si se vad foarte urat (sincer mai schimb sampoanele sar nu cred ca este din cauza asta ) VA ROG ajutati-ma FUNDITSSA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| youaremyfavouritecolour a răspuns:

Dar sa stii ca din cauza sampoanelor este deoarece si eu am avut aceiasi problema si mi-am dat seama ca sampoanele care le foloseam nu erau bune(si apropo asta poate fi cauzata si de schimbarea continua a sampoanelor)de aceea te sfatuiesc sa nu mai schimbi sampoane si sa fie cat mai natural cel pe care tu il folosesti(de recomandat unul cu urzica si aloe vera, de lamaie, sau pur si simplu unul care sa contina tratament)eu sper ca te-am ajutat si iti doresc bafta sa stii ca daca foloseti cum trebuie sampoanele intr-o saptamana ai scapta de probleme
bafta

5 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Poate ai o eruptie, o eczema sau o alergie. Cel mai bine ar fi sa mergi la un medic dermatolog pentru o consultatie. El este singurul in masura sa-ti puna un diagnostic corect si sa-ti recomande un tratament adecvat. In rest, sanatate maxima!

| KinderashaXD explică:

Mersi mult se ce naibi usturoi raised eyebrows

| KinderashaXD explică:

Ince ceva exista posibilitatea sa fie
din cauza maturitaii?

| Bianca535 a răspuns:

Date cu usturoi pe ele. functioneaza.big grin

| eVobb a răspuns (pentru Bianca535):

Sigur? am si eu tot problema asta. de cateva zile mi-au aparut niste bubite in cap. Am intrat pe net sa vad daca gasesc vre un leac dar nici macar unul am gasit doar comentari ca du-te la dermateolog si m-am gandit ca pe TPU poate poate gasesc ceva si acum am vazut ca i-ai raspun lui madalina si am zis sa incerc si eu.