| fataaaa a întrebat:

Am o problema,daca o pot numi asa.Aproape in fiecare seara ma ridic in fund pe pat, deschid ochii si vorbesc stalcit in somn. Odata am intrebat-o pe bunica daca cand a dormit cu mine am vorbit vreodata in somn si mi-a povestit ce faceam.Sunt sanse sa fiu somnambula? Stiu ca este amuzant... Daca ati patit si voi lasati comenariu cu ce ati facut

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gabytzu707 a răspuns:

Probabil esti prea stresata.de la stres se ajunge la somnambuli.ia o pauza si linisteste-te.o sa te ajute. funda pls?

2 răspunsuri:
| AlexRv a răspuns:

Buna!

Da, sunt șanse. Depinde de cât timp ți se întâmpla asta. Poate fii doar ceva momentan, de multe ori din cauza stresului sau nu.

Tratament exista, dar trebuie făcut de un medic și urmat îndeaproape. Multa bafta!