| VranceanuTania a întrebat:

Am o problema.De cateva luni in toiul noptii vorbesc in somn si chiar ma ridic.Dorm cu bunica si in fiecare dimineata ea imi spune tot ce s-a intamplat, dar eu nu imi amintesc.Mi-e frica sa nu ies afara cand mi se intampla asta, sa fac cine stie ce prostie.
Am 13 ani.S-ar putea sa raman somnambula mereu, sau e din cauza statului la calculator si televizor mult?
Ce pot face sa vindec "boala" asta?
Dau funda raspunsului care ma ajuta cel mai mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TudyCFR a răspuns:

Nu exista o boala de aia si esti asa pentru ca nu te odihnestii destul si tii mintea obosita mereu.

| VranceanuTania explică (pentru TudyCFR):

Deci ar trebui sa stau mai putin la calculator si televizor?

| TudyCFR a răspuns (pentru VranceanuTania):

Dada si sa iesi mai mult pe afara.

| VranceanuTania explică (pentru TudyCFR):

Asta nu o fac prea des...
Dar trebuie! laughing)

| TudyCFR a răspuns (pentru VranceanuTania):

Da nu mai sta mult in casa mai mult afara.

| KodrutZ a răspuns (pentru TudyCFR):

Asta din ce film ai scos-o? http://en.wikipedia.org/wiki/Sleepwalking