| anonim_4396 a întrebat:

am o problema destul de grava. Azi la scoala un coleg m-a luat de picioare si ma atarnat cu capu in jos faza e ca m-a scapat. Am cazut pe jos si mam lovit la cap in partea dreapta putin mai sus, m-a durut rau capu pe moment m-am dus la baie si am pus apa rece, capu nu m-i l-am spart dar ma gandesc sa nu fi facut un cheag nu stiu ce sa fac ajutor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adina77 a răspuns:

Buna!
Pai daca nu te duci la doctor,nu ai voie vreo doua saptamani sa bei cafea,Coca Cola,Pepsi Cola,energizante,si nici ciocolata cu cacao.
Astea sunt excitante nervoase.
Nu ai voie vreo doua saptamani sa stai intensiv la calculator.
Eu cred ca nu ai nimic,insa respecta ce ti-am spus.
Daca nu ti-ai pierdut cunostinta,daca n-ai facut pe tine sau daca n-ai vomat,nu ai nimic decat un cucui.
Si un usor edem cerebral asociat.
Ia un antiinflamator si pune gheata in continuare.
Daca apare vreun semn enumerat de mine,urgent la doctor!
Mentionez ca durerea de cap ce va persista este normala in urma traumatismului, poate si ceva ameteli, si lipsa de concentrare.
Hai succes!
Deocamdata nu pari a avea nici un.cheag!happy
Si recomandare:nu te mai dezbarna prin clasa.
Succes!

3 răspunsuri:
| TheDarkShadow a răspuns:

Pai te-ai dus la medic? Cheagurile cu sange nu se fac asa de usor,deci poti sta linistita, dar s-ar putea sa ramai cu vanataie pentru cateva zile, dar daca vanataie nu iti trece atunci vei sti sigur ca ai un cheagtongue

| cristi00017 a răspuns:

Sunt baiatbig grin, Totusi capu ma doare ca nu il ating acum sunt acasa si durerea nu trece, sa stiu ca e normal si sa nu fac griji? La medic nu am avut timp tocmai ce am venit de la scoala

| cristi00017 a răspuns:

Ok multumesc mult pentru lamurire, in clasa incerc sa evit dar nu stiti ce este in clasa mea. Daca intervine ceva, adina vei fi prima la care voi apela big grin inca odata multumesc mult pe lamurire