| iulya23 a întrebat:

Am o problema, e vorba despre prietenul meu, acum jumatate de ora a fost operat de hernie, dar dupa doctorul a zis ca nu avea hernie, si ieri cand i-a facut analizele i-au iesit toate bune! E grav? va rog nu faceti misto!

funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| A2895 a răspuns:

A fost o eroare a medicilor. Isi vor da seama ce au omis, probabil vor face mai multe teste si vor rezolva ei problema.
La cat de sumar ai povestit nu cred ca ar reusi sa-si dea seama cineva ce are, chiar daca nu i-ar fi strain acest domeniu. big grin

| iulya23 explică (pentru A2895):

Asa de prosti pot fi medicii sa nu-si de-a seama?

| A2895 a răspuns (pentru iulya23):

Sunt si medici incompetenti, intr-adevar, dar nu toti trebuie sa fie prosti sa nu-si dea seama. Sunt o gramada de boli/afectiuni care pana la un puct au aceleasi simptome si poate au omis ceva care diferentiaza o afectiune de alta. S-au grabit sa puna un dicnostic pentru ca hernia trebuie operata de urgenta si nu au vrut sa riste. Daca ar fi avut de ales, probabil ar fi facut mai multe investigatii inainte sa se pronunte.