| vladutzstefan a întrebat:

Am o problema, eu fumez de la Revelion si mi-e frica de analize. Eu fumez cam 6-7 tigari pe saptamana dar ieri si azi am fumat 7 oare in cat timp se duce nicotina din sange? Are ceva sanse sa imi iasa la rezultate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Pe analizele de sange nu o sa-ti iasa nimic modificat din cauza tigarilor. Daca faci radiografie pulmonara s-ar putea sa se vada niste modificari insa nici acolo nu e sigur. Cand mergi la medic daca te intreaba daca fumezi sa-i spui ca da, cum a zis "suntserios" fi smecher pana la capat, daca esti suficient de matur incat sa fumezi trebuie sa fii suficient de matur inca sa o si recunosti.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si daca apare la analize care e faza? daca tot fumezi fii smecher pana la final si asuma ti

| Justme111 a răspuns:

Eu mi-am facut analize de sânge si nimeni n-a banuit ca fumez dupa ele.

| aj3k16lm a răspuns:

Nicotina dispare in 5 zile din corp, bafta Charlie.

| Mitzza69 a răspuns:

Da, iti v-am ieși la analize. Dar câți ani ai de vrei sa te ascunzi?

| Nistor_Valentin_2002 a răspuns:

Da sunt foarte multe sanse sa iti iasa

| SuntSerios1 a răspuns:

La cei care fumeaza pachetul pe zi si de un an 2 se vede pe radiografie daca fumezi una pe zi nu are nimic nu stiu cum te poti abtine tu sa nu fumezi mai mult daca esti fumator sau nu tragi in piept?
Nicotina dispare din sange repede nu iti fa probleme doar sa o lasi moale sa nu te apuci sa fumezi pachetul pe zi ca atunci e problema

| vladutzstefan explică (pentru SuntSerios1):

Le trag in piept dar nu imi place sa fumez singur. Plus ca sunt foarte zgarcit si nu fumez decat de la prieteni xD