| xBiiaM a întrebat:

Buna seara TPU!
Am o problema care chiar m-a depasit oh go on. Nu mai stiu ce sa fac straight face...
Transpir foarte des sub brat, nici nu mi-am facut bine dus ca deja dupa 2 minute transpir. M-a coplesit rau problema asta, nu mai am deloc solutii. M-am dat cu orice deodorant posibil, chiar si cele mai bune si tot nu au dat rezultate. Chestia e ca nu mai pot purta haine colorate, pentru ca daca transpir se face o pata mare sub brat si chiar mi-e rusine, mai ales cand mai merg prin oras :-

3 răspunsuri:
| d3javw a răspuns:

Probabil e si din organism..consulta un doctor are el solutii

| DeeutzzaThaa a răspuns:

Depinde dacă eşti mai grăsuţ atunci e normal să transpiri depinde cât de gros te îmbraci cât de cald e şi chesti transpiraţia poate fi de la stres nervi sau lucruri care încerci să le faci şi nu reuşesc
Mai bine te-ai calma ai purta ceva alb căci negru atrage căldura şi ai deschide un geam lângă tine, acum e iarnă ar trebui să nu mai transpiri aşa şi când te speli şi te dai la subraţ iaţi un tricou împăturit şi rece nu cald de pe calorifer şi rece din dulap te va ajuta zic eu,:*!
Fundă?happy

| xBiiaM explică (pentru DeeutzzaThaa):

Mersi pentru raspuns, desi as mai vrea sa mentionez ca si iarna am aceeasi problema. Si faza e ca nu sunt grasa... Sunt chiar slabuta, dar infine asta e alta discutie big grin. Vara transpiram oricum mult mai mult decat in anotimpul asta, si nu ma imbracam gros deloc! Ma imbracam destul de subtire si de potrivit insa aceleasi rezultate! sad. Simt ca explodez... Dar multumesc :*!