| Magdalena234 a întrebat:

Buna TPU...
Nu stiu ce sa mai fac, transpir foarte mult si avand in vedere ca sunt fata e foarte urat sa am o pata foarte mare sub brat straight face Nu suport sa fiu transpirata, unu la mana ca e urat si doi la mana ca nu ma simt eu bine, sunt uda tot timpu` sub brat. happy Ce sa fac? Nu vreau sa imi dati remedii pentru a nu mai mirosii urat transpiratia. eu vreau sa nu mai fiu uda straight face Si nu vreau sa spuneti ca e normal sa transpir si alte alea pentru ca daca ati fi in locul meu ati stii ce nasol este. Nu e vorba ca port haine groase pentru ca eu ma imbrac foarte subtire happy Par nu am sub brat, sunt epilata si imi fac dus de fiecare data cand plec undeva apoi ma dau cu deodorant sau cu antitranspirant si am incercat si cu bicarbonat, am pus in apa si am pus o lingurita de bicarbonat apoi mi-am dat sub brat dar tot transpir. Nu vreau sa merg la medic... ce alte remedii aveti? happy DAU FUNDA PENTRU RASPUNSUL CARE M-A AJUTAT.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Tratament fitoterapeutic
• Uz intern: sub forma de ceai, infuzie sau decoct o lingurita la o cana de apa (1-2 litri de infuzie pe zi) din urmatoarele plante: salvie, frunze de nuc, frunze si coaja de stejar, frunze de gutui sau de visin;
• Uz extern: se fac bai si spalaturi cu ceaiuri din aceleasi plante, 2 lingurite la o cana de apa. Pentru transpiratii urat mirositoare la picioare si sub brat este recomandat sa presarati pe zonele respective pulbere de salvie.
http://www.i-medic.ro/boli/hiperhidroza-sau-transpiratia-excesiva

| xBlackB0y a răspuns:

Ori te duci la medic poate te va ajuta ori stai aici si te oftici happy

| sayuriy a răspuns:

Ai incercat deodorantele bio? sau deodorantul piatra de alun? incearca perspirex. si fratele meu are probleme si acesta ii bun dar un pic mai scump

| Richardo69 a răspuns (pentru sayuriy):

De acord cu tinewinking

| KattyKaty a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa faci o vizita la un medic happy