| Andreixxddd a întrebat:

Am o problema, imi tot tiuie urechile de 2 zile si nu stiu ce sa mai fac. Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Tin sa mentionez ca sunt răcit si iau antibiotice

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Probabil din cauza vântului și a faptului că ai răcit.
O să îți treacă, o să te ajute antibioticele.

| Andreixxddd explică (pentru Andreeush):

Antibioticele le iau pentru răceala, tiuitul cand o sa dispară?

| Andreeush a răspuns (pentru Andreixxddd):

Dacă nu dispare curând ar fi cazul să mergi la medic.

6 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Aoleo!
Asta e grav! Foul prietenei noastre de familie, 26 de ani, a asurzot din cauza antibioticelor - medocul nu a fost prea destept cand i.a prescris ce antibiotice sa ia, cate, doza, pentru cat timp, etc. Iar acum e surd.
Nu vrrau sa te sperii, dar imi fac griji pentru tine, avand in vedere cat de grav ar putea fi. Nu poti sa iei o pauza de la antibiotoce?
Te rog, daca nu, sa mergi la un alt medic ce e mai priceput, desi nu lrea ai cum sa stii asta... sa ai grija sa nu asurzesti. Te rog

| Andreixxddd explică (pentru Mayar):

Iau antibiotic ca sa imi treaca sinuzita, are legatura cu tiuitul urechii?

| Mayar a răspuns (pentru Andreixxddd):

Hmmm... Oare sunt infumcate urechile? Nu ti.a tras curent? Foloseste o tigara sau un con de hartie ca sa scoti aerul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la un orl-ist pentru a exclude tinitus