| Editzelu a întrebat:

Am o problema la care ma gandesc de ceva vreme si nu sunt prea hotarat.
Acum 2-3 ani mi-am spart un dinte din fata (primul incisiv) si este cat de cat inestetic si ma incomodeaza uneori.
Am fost la mai multi dentisti si mi-a spus daca vreau sa fie ca inainte ca trebuie sa-l plombeze ceea ce este riscant pentru dinte fiindca s-ar putea sa raman cu dureri si cu timpul poate duce la scoaterea nervului.(asta mi-au explicat dentistii).
Spuneti-mi va rog frumos ce sa fac fiindca nu vreau sa ma doara dintele sau sa-l pierd insa nu vreau nici sa raman cu el urat si ciobit.
Daca ati fi voi in locul meu ce ati face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KrEaThYvE a răspuns:

Funda?

2 răspunsuri:
| KrEaThYvE a răspuns:

Http://forum.romedic.ro/prod/Dinte_ciobit__044104.html
este destul de riscant ce e drept sa iti plombeze, dar nici sa il lasi asa nu e bine, sfatul meu e sa il plombezi iar daca se intampla ceva, medicul o sa iti fie ca o mama
sper sa te ajute, funda?

| Editzelu explică (pentru KrEaThYvE):

Ok.Mersi pentru sfat!

| KrEaThYvE a răspuns (pentru Editzelu):

Funda?