| Georgel112 a întrebat:

am o problema la degetele la picioare, am facut niste bataturi si ma dor din calea afara. Ce as putea sa fac? Plasturi nu pot tine, imi aluneca, astept raspunsuri daca ma ajuta careva!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adinapopescu111 a răspuns:

Foloseste clavusin: ia o crema ff grasa hidratanta, da cu ea in jurul bataturii, astfel incat solutia sa nu se prelinga si sa atinga carnea sanatoasa, apoi da cu clavusin de 2-3 ori. Inainte de toate astea spalati picioarele cu apa calda. Atentie mare la solutie, aceasta "arde" pielea moarta. Nu ar trebui sa doara procesul. Sanatate!

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se pot subția. După ce le înmoi prin apă călduță 20 de minute, dai peste ele cu un aparat de bărbierit și o pilă specială.