| zborr a întrebat:

Buna TPU am o problema ma doare foarte tare in parte de jos sub buric mai exact dar apoi ma doare toata burta simt ca si cum as avea ceva tare acolo ma scuzati de exprimare..am fost la farmacie si mi-a spus ca poate am racit dar nu prea cred pentru ca ma doare toata burta uneorisad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate fi vorba de dureri de ovare ( sau abdominale/pelvine )...
Acestea se pot datora unei răceli abdominale, unei anexite ( răceală/inflamaţie a ovarelor ), o infecţie urinară/cistită ( dacă mai ai şi alte simptome ), unei afecţiuni a ovarelor, etc.

TREBUIE să mergi la medicul de familie pentru control şi, eventual, pentru Trimitere la analize/investigaţii suplimentare!

Toate cele bune.

| Laura927 a răspuns:

Nu cred ca este o simpla raceala:/, pana mergi la medicul de familie tine o sticla cu apa fierbinte in pat si foloseste-o pentru abdomen picioare, nu sta desculta pe podea, daca este nevoie leaga-ti papucii de picioare nu glumesc!

| perladunarii a răspuns:

Buna, mergi la un medic, fie la medicul de familie fie la un spital! Nu mai cere pareri farmacistilor pentru ca ei vand pastile nu ai pregatire pentru a oferi diagnostice!

| Nykol2804 a răspuns:

Da se poate sa fii racit/a...incearca sa bei niste ceaiuri si cand iesi pe afara sa nu stai cu spatele gol...