| WilderNeg a întrebat:

am o problema mai "delicata" am urechile mai mari ca ceilalti oameni, nu foarte mari.
Si eu am parul mare aranjat pe urechi, ma consider frumos si acum chiar daca nu sunt tuns scurt.
Si as vrea sa ma operez la urechi, ar fi bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"am urechile mai mari ca ceilalti oameni...ma consider frumos"

dacă-i așa, ce să mai schimbi, ce-ți mai pasă de ceilalți?

| Goete a răspuns:

Ai doua modalitati, ori te operezi si pe langa ca platesti o gramada, poti avea complicatii, e totusi, o mutilare... ori iti bati asta afara din cao si te accepti asa cun esti.

| WilderNeg explică (pentru Goete):

Da dar as vrea sa ma tund si eu normal si ma tem sa nu rada ceilalti de la scoala de mine.

| Goete a răspuns (pentru WilderNeg):

Atitudinea so respectul tau fata de tine insuti se reflecta si in comportamentul celorlalti si daca tu ai o atitudine pozitiva si in caz ca fac glume proaste, chiar le raspunzi glumet si vad ca nu te supara si in primulnrand tu te accepti pe tine asa, nu ai de xe sa iti faci probleme.
Oricum, Te Asigur ca nu cei reusi niciodata sa faci pe plac tuturor cu orice ai incerca

| utilizatornou18 a răspuns:

Eu ca fata la fel am urechile mai mari si nu prea mai vreau sa umblu cu parul desprins.
Si eu m-am gandit la operatie, cred ca este foarte scumpa.
Totusi la un moment dat sper sa ma operez pentru ca in ziua de azi doar aspectul conteaza din pacate.
La tine ca baiat cred ca e mai greu ca nu poti acoperi atat de bine cu parul dar unde vrei sa mergi la doctor? Este in Romania asa ceva?

| WilderNeg explică (pentru utilizatornou18):

Nu e problema de bani, sunt dintr-o familie bogata.

| utilizatornou18 a răspuns (pentru WilderNeg):

Se face si in Romania asa operatii?
Chiar daca rad unii, n-ar trebui luati in seama. Nu-i nimeni perfect

| Andrei_Leia_1992 a răspuns:

Iti spun eu cum e, ai de ales intre a fi ca si michael jackson plin de faima pentru ca a sacrificat atata, dar cine te-a facut Dumnezeu sa fi, cu cei cu, care sa stai in preajma intr-un mod in care esti tu original si cu propriile tale credinte, aspiratii, nebunii, eu as alege tu originalul din 80 incercari din 100, lucrurile nu sunt chiar asa aiurea daca vrei sa analizezi cu adevarat