| Bogdan_9316 a întrebat:

Am o problema. mai exact scapula mi-e putin iesit in exterior numa putin se vede... am gazit pe net. si cred ca asta-i snapping scapula sindrom.

Ma duc la doctor maine. oare e ceva grav? ma tem sa nu ma opereze.

Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Aici gasesti mai multe detalii: http://www.lectiadeortopedie.ro/......g-scapula/
Poti lua legatura cu medicul care a scris articolul.

| Supps a răspuns:

Este posibil sa fie o dislocare cauzata de o trauma suferita recent. Ma îndoiesc ca vei fi operat, însă medicul specialist e singurul care îți poate spune concret care este problema dar și soluția ei.

| Bogdan_9316 explică (pentru Supps):

Deci nu e vorba de operatie, nu? Daca ar fi vorba trebuia sa ma doara tare, nu? Plus ca nu ma doare deloc. poate e asa cum zici tu : dislocat!