| A90niM a întrebat:

Bună TPU,am o problemă mai rușinoasă și nu știu ce să fac,dar nici nu vreau să merg la doctor,acum o săptămână mi-a apărut un fel de umflatură la fund de mărimea unei masline, nu fac scaun cu sânge doar că este incomodă și doare la atingere, menționez că am 16 ani. Știe cineva despre ce ar fi vorba sau dacă a mai pățit cineva? Vă mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Laura162 a răspuns:

Probabil un hemoroid. Poti sa-ti iei de la farmacie o crema sau supozitoare.
Intre timp, incearca sa ai o alimentatie echilibrata si evita alimentele iuti pana se calmeaza.
Poarta lenjerie de bumbac pe cat posibil. Fara tanga, il vor bazai aiurea.