| Gabitzubitzu a întrebat:

Am o problema penisul meu nu se decaloteaza nici in stare moale nici cand e in erectiesad nu am zis la nimeni de asta deoarece imi este foarte Rușinecrying am 14 ani aproape 15(măsura de 14 cm cand e in erectie) si vreau sa stiu daca am fimoza si trebuie operat sau trece de la sinecrying? Mai am o întrebare o sa pot întreținere relații sexuale in viitor?
MULȚUMESC PENTRU EVENTUALELE RĂSPUNSURI!
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Da, ai fimoza, depinde foarte mult cat de severa, exista de exemplu genul de fimoza in care preputul pare practic sudat si respectivul abia daca poate urina. Apoi fimoza care permite preputului sa se deschida foarte putin insa nu se poate decalota sub nici o forma fiindca nu e deloc elastic si incercarile provoaca durere. Ar mai fi si fimoza mai putin severa cand penisul poate fi decalotat in stare flasca pentru ca glandul se diminueaza in volum.

Daca nu poti efectiv nici in stare flasca nici erecta sa faci decalotarea trebuie sa mergi la medic. S-ar putea sa trebuiasca operat insa crede-ma interventia e foarte usoara si te va scapa la timp de problema.

Va fi problematic sa faci sex in felul asta, va interveni cel putin discomfortul daca nu si durerea, nu mai spun de aspectul igienic, zona trebuie spalata ori daca preputul nu se retrage e foarte dificil sa faci asta.

Mai exista din ce am auzit niste creme care ajuta la elasticizarea preputului si prin aplicare si exercitii de decalotare ar putea functiona insa asta in timp. Tot medicul prescrie si aceste creme. N-are nici o legatura toata povestea asta cu virginitatea ci cu un defect fiziologic ce poate fi rezolvat rapid si usor.

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Vorbeste cu parintii despre problema ta si mergeti de urgenta la un medic specialist in asa ceva. El este cel care te va indruma ce trebuie sa faci in viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti virgin de aceia.

| Gabitzubitzu explică:

Da dar parca mie Rușine sa ii zic mamei pentru ca tata lucrează in străinătate(sunt divorțati) asta nu trece de la sine?