| Aquestion a întrebat:

TPU! Am o problema si nu stiu ce sa fac. De cand eram mica au inceput sa imi apara pe piele ca niste punctulete rosii, mici, cat un varf de ac. Imi apareau foarte putine, am crezut ca e din cauza expunerii la soare, eu avand pielea foarte alba si sensibila la soare. Dar in ultima vreme nu m-am mai expus la soare, fiind constienta ca imi face rau, si cu toate astea, punctuletele astea rosii mi s-au inmultit foarte mult, imi apar pe tot corpul, chiar in locuri care nu au contact cu soarele niciodata. Are cineva idee ce sunt, de la ce apar, cum pot sa evit inmultirea lor si daca exista vreun tratament care sa le faca sa dispara? Mentionez ca nu ma deranjeaza deloc, decat estetic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Ar putea fi o cauza genetica. Fara un exemplu vizual (poza) se poate doar extrapola aiurea, deci prefer sa ma abtin.winking