| anonim_4396 a întrebat:

Mi-au aparut niste punctulete rosii in palma, sub piele.Doar in palma. Ce dreacu inseamna asta? Cineva mi-a zis ca e cancer!
laughing
p. s:chiar am punctuletele astea in palma si nu stiu ce e cu ele thinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Daca nu sunt in relief si te mananca ai o alergie. Mie imi apar punctuletele astea in fiecare vara de cand m-am nascut si nu mi-au trecut nici acum. Este de la caldura si nu am ce face... mergi la un doctor si vezi care este motivul.

| gabimaris a răspuns:

Este clar o reactie alergica, poate fi de natura alimentara sau reactie la chimicale, detergenti, solventi, sapunuri etc! Trebuie sa iei un antihistaminic, te sfatuiesc sa mergi la medic, la alergolog, dar treci mai intai pe la medicul de familie pentru o trimitere ca sa nu mai platesti consultatia!

| iiirrriiisss a răspuns:

Cine ti-a spus asta, nu are pic de habar despre ce vorbeste. Du-te si consulta un medic dermatolog, numai el te poate lamuri! Succes!

| DiMoDi a răspuns:

Ei nah. una două dăi cu cancerul! happy. Stai blând că nu e cancer... o fi vreo alergie, vorba lui gabimaris, sau o ciupercă "achiziţionată" la ştrand, sau altă parascovenie... dar eu zic să nu iei nimic până nu te duci MÂINE la un medic fie dermatolog, fie alergolog, după cum te va indruma medicul de familie, să aflii exact ce şi cum... că astea nu e bine să le tratezi "după ureche"... Sănătate! happy

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Daca te iei dupa X, sau Y, o sa ajungi sa te tai sub limbalaughing Chiar crezi ca "binevoitorii" astia pot diagnostica un cancer asa la prima vedere? O vizita la medic nu poate sa-ti dauneze, pe cand a pleca ureachea la ce spune unul, sau altul...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am glumit cand am zis de cancer ce naiba?! laughing

Nu am fost la medic, nu ma mananca palma, nu sunt in relief si au cam disparut.probabil a fost vreo alergie ceva happy