| annaZz a întrebat:

Am o problemuta...
De cand m-am trezit am o stare mai ciudata. Ma doare putin stomacul, simt ca ma sufoc si mi se incalzesc urechile. Ma simt ca si cum as fi inainte de teza, sau inainte de primirea unei note. Plus ca am dureri musculare iar azi dimineata mi-a curs putin nasul. Am luat 1/2 de paracetamol dar... dECI, DE CE MA SIMT ASA CIUDAT?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adusca a răspuns:

Păi poate ai emoţii şi nu-ţi dai seama. Calmează-te, întindete puţin şi relaxează-ţi toţi muşchii. Pentru stomac, pune o sticlă cu apă fierbinte pe burtă şi înveleşte-te. Dureri musculare? Cred că ai făcut prea mult efort. Pune pe altcineva să-ţi facă un masaj tot corpul cu o cremă de acest domeniu. Te sufoci? Aeriseşte camera. Mută-te în alta închide uşa şi deschide larg geamurile. Curge nasul? Se pote să fii răcit puţin. Şi pracetamol nu-i bun! Trebuie să iei Prasinus. Urechile habar n-am, sincer. Înr rest sper să te faci bine!
Dacă vrei să mai vorbim, id-ul meu este: SMILEY_PUPPET10@YAHOO.COM

3 răspunsuri:
| beyonce99 a răspuns:

Am exact aceeasi problema! Poate ne ajuta si pe noi cineva...

| euana05 a răspuns:

Consulta un medic, el stie ce trebuie facut!winking