| anonim_4396 a întrebat:

Ajutoor, sunt disperata! Azi dimineata m-am trezit cu o durere in gat, nas infundat si putina febra. Am luat un nurofen si un paracetamol, dar nu mi-am revenit total. Sunt foarte molesita, abia ca pot vorbi si simt ca ma sufoc. Problema e ca am doua zile foarte ocupate, nu am timp sa merg la medic si chiar daca nu ar trebui sa ies din casa trebuie neaparat sa o fac. Ce pot face sa imi revin total?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ești gripată și asta nu îți trece de pe o zi pe alta. Trebuie să-ți faci timp măcar o oră să te poți duce la medic. Am făcut și eu că tine anul trecut și totul s-a agravat pentru că îmi trebuiau niște antibiotice prescrise. Bea lichide multe și stai in păturică să transpiri. Oricât de ocupată ai fi, sănătatea ta este cea mai importantă. Însănătoșire grabnică!

| TudyCFR a răspuns:

Numai medicul te-ar putea ajuta sa scapi cel mai rapid. 30 de minute iti ajunge sa mergi la medic si sa ii explici ce vrei.

| SmartLie a răspuns:

Poti manca miere de albine.

| CuloriHD a răspuns:

Ai racit.Ia un paracetamol sau nurofen, o sati revi in cateva ore

| Kazumi a răspuns:

Ia un Panadol e foarte bun.Bea ceai cald dar nu fierbinte ca te va durea in gat mai rau. dusuri cu apa calda te vei face bine.