| Bia_3953 a întrebat:

Am o problemuta: port aparat dentar si ma doare dantura insuportabil as vrea sa stiu de la ce si ce pot sa fac! Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| minnie20 a răspuns:

Ar trebui sa merg urgent la stomatolog.Ia ceva pentru durere pana mergi, dar eu zic sa mergi cat mai repede posibil.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la stomatolog si spune-i.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca esti inca la inceput e ceva normal, daca il porti de mai mult de 1-2 luni consulta stomatologul.

| Bia_3953 explică (pentru suntserios):

Am 6 luni de cand il port

| ilinc a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci
te dor dintii pentru ca acel aparat dentar iti indreapta dintii si de aia te dor