| almaz a întrebat:

Am observat ceva ciudat la mine, o dată la 1-2 luni, îmi apare o mică vânătaie (70-80mm diagonală) deasupra ochilor, mai exact între sprancene, (zona ceea unde nu crește păr, la unii crește și acolo; d). Apare așa din sesin, nu știu de la ce, astăzi nu aveam nimic și după 30 min când mă uit în oglindă observ această mică vânătaie, nu m-am lovit, efectiv din sesin apare și faza cea mai ciudată este că nu-i prima dată, de multe ori am observat, ea trece după 2 zile de regulă....credeți că ar fi ceva ca să mă îngrijorez? Si dacă să mă adresez la medic, la care specialitate să merg?

Vă mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceeasi chestie o am si eu

| almaz explică (pentru anonim_4396):

Pare ca se sparge vreo vena din zona aia, dar nu poate sa se sparga pur si simplu din sesin, cred ca exista vreo explicatie... daca era o data si gata, dar cred ca am avut asta de peste 15 ori....de vreo 2 ani in coace tot imi amintesc ca imi apare asa ceva

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Vase de sânge sensibile. Stiu persoane care patesc asta si este de la tensiune putin mai mare, frig, nervi, stres. Nu ai ce sa-i faci, vine si trece de la sine