| stefanbal1_2572 a întrebat:

Buna tpu.am practicat skate timp de 3 ani si dupa un timp mi-a aparut o unflatura in zona de sub abdomen(nu chiar in zona inghinala ) nu ma doare si nu a avoluat -bine ca nu mam mai dat cu skate-dar vreau sa ma apuc de parcour si imi este frica sa nu fie hernie inghinala. apropo am 14 ani big grin.va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mepunk2000 a răspuns:

Nu ai ma nimic! du-te la scpital si stiu aia de acolo

1 răspuns:
| titisan70 a răspuns:

Sigur e hernie inghinala, am avut si eu-mergi la medic.