| BiancaBibi12 a întrebat:

Buna tpu..Am problema si imi curge foarte mult, cred ca am racit la ovare..Cum fac sa nu imi mai curga asa mult?(cand stau jos nu am nimic, doar cand ma ridic in picioare)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Nu poti sa faci nimic impotriva fluxului abundent, doar stai linistita in pat, eventual daca te doare burta umple-ti o sticla cu apa calda si las-o pe burta, si nu te mai agita cu "problema". Merita sa mergi la medic sa discuti despre cursul asta in exces. Pe net am citit de Ergomet care e bun pentru problemele din perioada asta a lunii, incearca sa iei in paralel si vitamina C, fier, calciu, clorocalcin 20picaturi la 4 ore sau tinctura de cretisoara. Poti citi si aici, sa vezi discutii legate de problemele menstruale, poate mai gasesti niste remedii: http://forum.desprecopii.com/....../topic.asp pupici!

| danielaxyz a răspuns:

Metronidazol pastile

| Empathizer a răspuns:

Mergi la un consult ginecologic. Ca sa nu pierzi mult timp cu programarile, mergi la camera de garda a unui spital (fie o maternitate, fie un spital de urgenta care are si sectie de Ginecologie).

| NCL a răspuns:

Pai de ce nu iti faci un ceai de musetel si stai cu funduletu intr-un lighean pui apa rece plus ceai ferbinte. te vei simti mai bine... posibil sa fi racit la burtica. Faci baita de 2 ori pe zi dimineata si seara inainte de somn.