| Simona1347900 a întrebat:

Hei.Tpu, cred ca am racit (sunt la mare) Mi-e frig si am senzația de stranut si imi curge nasul.In apa nu intru dar credeti ca ar strebui sa stau imbracata sau in costum de baie. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Ce ghinion pe capul tau sa racesti fix in concediu la mare, daca ai frisoane si nu te simti bine nu cred ca poti sta dezbracata, oricum ia si tu ceva pastile de gripa si daca te vei simtii mai bine chestia cu imbracatul nu prea are relevanta, oricum e foarte cald, iarna este important sa stai bine imbracata dar acum mai putin conteaza

| iulian1302 a răspuns:

Simptomele pe care le prezinti tu indica o raceala asa cum ai banuit si tu. Cel mai bine ar fi sa iei cateva medicamente pentru raceala gen Parasinus, Theraflu si sa stai imbracata pentru a nu risca sa faci o pneumonie( macar o zi-doua). Daca simptomele persista sau din contra apar si alte simptome gen febra, recomandat ar fi sa te vada un medic.