| Justmeale2345 a întrebat:

Am pus aceasta intrebare la sănătate pentru ca m-am gândit ca are legătură.

Am folosi astazi termometrul (unul clasic) si cand l-am scuturat sa revina la normal l-am scuturat in cealaltă parte din greseala. Mai tarziu cand mi-am mai luat temperatura, l-am scuturat normal ca sa revina la normal insa o parte din lichidul acela negru(nu stiu daca e chiar mercurul) a ramas mai sus decat restul. Cum pot sa il repar sa fie ca inainte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Îl introduci in apă caldă (cca 50 grade), coloana de mercur(?) se dilată și urcă și capturează fragmentele rămase pe tub.

Problemă rezolvată!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca lichidul e negru e clar ca nu e mercur.

| sierra1 a răspuns:

Lichidul ălă e cumva argintiu?

au rămas spații libere fragmentate in tubul cu lichid?

| Justmeale2345 explică (pentru sierra1):

Pai este partea aceea mai inchisa la culoare care arata temperatura, iar cand a scazut a mai ramas putin mai sus

| sierra1 a răspuns (pentru Justmeale2345):

Îl introduci in apă caldă (cca 50 grade), coloana de mercur(?) se dilată și urcă și capturează fragmentele rămase pe tub.

Problemă rezolvată!

| Andreeush a răspuns:

Nu cred că mai ai ce să îi faci.