| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU!
Am racit, vreau si eu cateva remedii care ma vor face sa ma simt mai bine.
Pana acum am luat doar Paracetomol.
Am nasul si gatul infundat.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IarsiIar a răspuns:

Pentru nas, exista tot felul de picaturi saline.
Pentru gat sunt in farmacii niste bombonele cu albastru de metil. Am uitat numele. In plus, foarte bine ajuta (suplimentar) si niste limonada.

2 răspunsuri:
| alexandru3107 a răspuns:

In primul rand du-te la medic sa iti dea reteta de medicamente. Pentru gat, fa-ti un ceai cald, de tei/sunatoare. Pentru nas recomand niste picaturi numite Floxal, pe care le folosesc de fiecare data cand am probleme cu nasul.