| spaimaspaima a întrebat:

Am rinita alergica, am luat BORENAR 10 ZILE simptomele m-au lasat, a 12 zi am avut ca o criza de astm seara cand m-am pus in pat. Ce ma sfatuiti sa fac, unde sa merg? Mentionez : Simptomele alergiei sunt prezente la loc! imi curge nasu, stranut, congestia ochilor. Sunt foarte speriat si nu vreau sa raman cu astm bronsic de la o alergie! Multumesc, Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Mergi atat la un medic pneumolog cat si la unul specializat in alergologie si imunologie.Din cate stiu, pneumologul iti va da sa faci o radiografie si o spirometrie(http://www.theramed.ro/pacienti/astm/spirometria.html) si apoi se va pronunta daca este vorba sau nu despre un astm.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Mergi la medic ai nevoie de ajutor profesionist.