| aliss100 a întrebat:

Buna TPU... am sa va spun ce se intampla acum 2 ani in iarna ma ingrasasem mult dar in vara slabisem foarte mult iar in iarna trecuta mam ingrasat 15 kg...
Daca nu mai pot slabi niciodata... vreau sa slabesc
Cel mai bun raspuns funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| lazio9 a răspuns:

Ai nevoie de un stil de viata ECHILIBRAT, informeaza-te, Cauta-l, exista... sport inseamna energie, echilibru, sanatate, o piele f. frumoasa noi santem ca si animalele cel mai puternic se ''imperecheaza'' in cazul nostru are succes in viata, sanatate= frumusete nu mai pierde vremea si incepe o viata sanatoasa, sport+alimentatie sanatoasa si echilibrata= FRUMUSETE si armonie.Formeaza-ti un stil de viata sanatos

| valentingb a răspuns:

Niciodata e un cuvant fals in sine, nu exista niciodata.
Totul tine de tine, trebuie sa ai determinarea de a nu mai manca, desi simti ca iti e foame. 15 kg poti sa le dai jos lejer, pana prin Martie, daca mananci ce trebuie si daca nu mai mananci mult. Totul e in capul tau, determinarea de care ai nevoie.
E simplu: iti place mancarea mai mult decat iti place sa arati cum trebuie? E alegerea ta. Succes!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv, dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă e necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| karsivan a răspuns:

Probleme ta este ca nu te mentii, nu ca nu poti slabi, dupa cura de slabire nu mai manca ca inainte de cura ca pui la loc. Nu manca paine rar cartofi si deloc dulciuri, doar fructe.

| FlorinConstantin a răspuns:

Dupa parerea mea tu poti si sa slabesti si sa te ingrasi, asta intr-un fel este foarte bine. Incearca sa urmezi un regim alimentar echiolibrat si sa nu prea faci abateri. Gasesti exemple pe net o multime.