| gâzzzy a întrebat:

Buna:* Vara trecuta cantaream 55 de kg. Vara asta m-am ingrasat brusc.Am ajuns la 65de kg. As vrea sa slabesc 10 kg. Mama nu ma lasa sa tin diete, si gateste totu gras. Adica sosuri, tocana. chiftele, carne etc. Cum as putea sa slabesc 10 kg intr-un timp scurt? Am 1.66 inaltiime si am 17 ani.
P.S: nu arat rau, dar nu ar strica inca mai bine.
vreau niste idei de exercitii sa le fac in casa, sau alergat, si ce sa pot manca. Si sa imi spuneti si in cat timp pot slabi dupa ce imi recomandati. Va pup:* si dau funda celui mai bun raspuns si mai eficient. Scz pentru greselile de scriere, daca sunt, dar mi-a cazut netu si a trebuit sa scriu de la inceput. :* Muah

5 răspunsuri:
| LovellyAngel a răspuns:

E cam naspa la 1.66 sa ai 65kg big grin... Poti face cursuri de kangoo jumps, slabesti repede.

| gâzzzy explică (pentru LovellyAngel):

Spune-mi ceva ce nu stiu laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Miki280 a răspuns:

Fi atenta, in fiecare dimineata bea apa plata, pe stomacul gol (recomandat 1 litru -1 litru jumatate ) dar tu bea cat poti la inceput nu te forta ( am tinut-o, si o garantez ) manaca ce poti tu, ce gateste mama ta sa nu te certi cu ea, dar numai consuma paine, dulciuri, sucuri, bea numai apa si ceaiuri neindulcite. De facut sport, trebuie sa faci ca altfel nu merge, alearga prin parc, fa exercitii singura abdomene, genoflexiuni iar pentru distractie scrie pe youtube zumba class si o sa transpiri in 20 de minute cat intr-o ora de sala. Succes!