| Daniela1Laur a întrebat:

am si eu mare problema crying sub barbie putin mai la stanga mai s-a umflat e ceva gen un ganglion umflat.Eu m-am gandit ca e una dintre amigdale umflate, dar imi trece prin cap ca pot avea si oreon. Voi ce credeti? Se poate sa am oreon? Ajutor va rooooooog! Dau fUNDA MAREEEE!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| yoysh a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie sa mi se umfle un ganglion sub barbie, pe mina ma durea in partea aceea si gatul si urechea. S-a intamplat de la curent( am fost cu masina si am scos capul pe geam) Am fost la doctor si mi-a dat niste antibiotice cu care m-am facut bine in scurt timp. Asa ca cel mai bine este sa mergi la medic!

2 răspunsuri:
| Daniela1Laur explică:

Mie mi s-a umflat decat putin sub barbie, un ganglion ...nu sa extins pana la ureche, si nu ma doare nimic, decat cand inghit si cand apas pe locul acela!

| Olgutza21 a răspuns:

Păi, eu am avut oreon. Din câte îmi amintesc, într-o dimineaţă m-am trezit cu o parte de gât puţin umflată ( până la ureche). Mai aveam tot în acea dimineaţă şi dureri în burtă. Am mers la spital, unde s-a constatat că am această boală. Trebuie să mergi la medic să vezi ce e. Mai ales dacă se umflă mai tare. Succes, sper să nu fie Oreon deoarece este neplăcut. Nu este o boală gravă, dar prezintă anumite riscuri pentru băieţi.