| ÄndrëÿCoolZ a întrebat:

Am si eu nevoie de cateva pareri!
Am momente cand stau pe loc si ma gandesc la ceva ce creaza emotii imi creste pulsul foarte tare de la normal la 120 de batai pe minut si uneori isi revine la fel de repede cum a aparut, dar sunt momente cand dureaza si cate o ora! Vreau doar cateva pareri si sfaturi PS: Am 1.73 70 kg si 16 ani! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Elibereaza-ti emotiile prin miscare! Devii sanatoasa si relaxata prin miscare.
Esti un pic cam plinuta si inima ta nu se simte conformtabil!
La 1.70m si 16 ani, ar trebui sa ai intre 55-60Kg maxim.

| Florentina9210 a răspuns:

Si eu mai am aceste simptome, mai ales cand trebuie sa merg undeva, sa rezolv ceva. Am luat Rhodiolin si intr-un fel m-a mai linistit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand sa te duci la un medic. big grin

| DeliaJ a răspuns:

Posibil sa faci atacuri de panica.Consulta un psiholog (crede-ma, nu e o rusine sa mergi la psiholog). El te invata cum sa controlezi starea, adica emotiile.