| FreeDjDany a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare : Am 15 ani si cam 43 kg si inaltimea sa zicem de 1, 60 e normal pentru varsta mea? Si inca ceva as vrea sa ma ingras dar nu am pofta de mancare ce sa fac? Orice sfat e bine venit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

Esti normal. Nu prea ai sanse sa te ingrasi cat timp esti in perioada de crestere, aproape totul se pune pe inaltime. Cat despre pofta de mancare, renunta la bauturile indulcite (sucuri, cola etc). Iti taie pofta de mancare pentru ca au mult zahar si iti aduc multe calorii. Mananca de 3 ori pe zi, iar intre mese bea doar apa.
Si ai grija cu tutunul: nu te apuca de fumat sau lasa fumatul, dupa cum e cazul.

1 răspuns:
| Bybyyy a răspuns:

E bine in medie pentru varsta si inaltimea ta..la mancare chiar nu stiu depinde de ce iti place sa mananci thinking