| petruta a întrebat:

Buna am o problema de cand a venit vara ametesc deci amatesc foarte tare de se invarte apartamentul ca mine dar ametesc tare doar cand stau cu capul in jos mai mult iar cans stau dreapta ametesc si vad negru in fata ochiilor sau cate odata nu mai vad bine deloc si as vrea sa stiu este o problem de sanatate FUNDA PROMIS

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Roxett a răspuns:

Pai cel mai indicat este sa te duci la un medic. Poti sa ai anemie sau sa nu bei suficienta apa.

4 răspunsuri:
| jojo_2491 a răspuns:

Este o problema de sanatate.e o lipsa de calciu si probabil si o anemie, pentru ca ai spus ca ai simptomele astea doar pe timpul verii.mananca carne mai putina, de pui sau peste e cea mai indicata, la gratar.multe fructe si legume,redu tot ce contine cofeina(sucuri,ciocolata, cafea, 3in 1)si mergi la medic sa faci niste analize.nu lua calciu fara sfatul medicului, vara e periculos.multa sanatate!

| RaduManole a răspuns:

Nu se stie. s-ar putea. te-as sfatui sa nu mai stai asa mult pe afara pentru ca daca nu ai observad sunt 35 de grade. Cu siguranta nu ai asta -dar stii - poti face cancer daca stai afara pe caldura asta - mai asteapta cateva zile dar daca poti iesi mai putin afara si sigur o sa iti treaca- dar chiar de cand a venit vara sau de acum 1 saptamana. sau cam asa - pentru ca daca e chiar de 1 luna nu baga in seama ce am zis eu mai sus. funda?straight face

| crystyna1992 a răspuns:

Asa patesc si eu si stiu ca am anemie dar cel mai bine este sa te duci la medic ca sa fi sigura despre ce e vorba.

| StefanKojo a răspuns:

E vorba de anemie tongue Ia cate o pastila de calciu zilnic si o sa iti revii tongue