| Anndry a întrebat:

:*

Am si eu o intrebare...astazi a inceput sa ma doara sub burta...ma gandesc ca poate trebuie sa imi vina menstruatia pentru ca inca nu mi-a venit niciodata. E posibil? Si daca da imi puteti spune va rog cam cat timp ma va mai durea burta sau cat timp mai dureaza pana imi vine? >:" Mentionez ca am 14 ani.
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

E posibil,daca alta cauza nu e(adica nu ai diaree, nu iti este rau din cauza sistemului digestiv).
Cat timp te tine, asta nu poate sa iti spuna nimeni pentru ca fiecare fata e diferita. Poate sa te doara cu cateva ore inainte sau cu maxim o zi-doua si iti va trece din a2-a zi de menstruatie.
Stai linistita ca dupa ce iti va veni de 2-3 ori o sa iti cunosti corpul si vei stii cum reactioneaza.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu avem noi de unde să știm când vine menstra.
Bea ceai de crețișoră cu mușețel.
Pa, pa.

| katy a răspuns:

Intre 13 si 15 ani cel tarziu trebuie sa apara