| pTheodora a întrebat:

Bunica mea, de 80 de ani are stenoza aortica stransa si de o perioada de timp prezinta pe maini si pe spate niste bubite cu aspect maroniu, seamana cu o muscatura de tantar foarte mult scarpinata. Atunci cand se vindeca lasa urme, ca si cand pielea ar fi fost arsa ( aspect maroniu ). Este in tratament cu Aspenter, Theo SR, Preductal, Diurex si Carvedilol. Aceste eruptii o mananca foarte tare! Va rog sa ma ajutati! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MajorAsshole a răspuns:

Te rog sa o duci/ duceti la doctor - de asemenea, nu lua in seama vreun raspuns de aici - fiecare organism se comporta altfel, deci chiar daca cineva de aici a avut astfel de simptome vreodata, nu e neaparat sa fie aceeasi chestie si la bunica ta.

1 răspuns:
| pTheodora explică:

Vreu sa multumesc lui MajorAsshole pentru raspuns dar cu toata parerea de rau, nu ma mai ajuta deoarece a murit...