| Rucss777 a întrebat:

Salutare! De ceva timp am pe piciorul stâng, lângă zona intima, trei bubițe roșii, seamana cu mușcătura unui purice, însă din păcate nu e asta, m-am dat cu crema, dar nimic, ce-i drept ma mănâncă toata pielea dar nu mi-au apărut bubițe, iar toate astea după ce am fost la o piscina, cred ca am luat vreo bacterie de acolo, dar as vrea sa va întreb. Cu as putea sa mai încerc ca să dispară acele trei bubițe, pentru ca sunt mâncărimi insuportabile? Va mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Pentru început spală-te in zona aia cu săpun anti bacterian gen Protex atunci când faci baie, iar în timpul zilei cel mai probabil trebuie sa îți dai cu o cremă...nu știu care, întreabă la farmacie. Probabil dermodrin.

| dinaprilie a răspuns:

Parindestul de mare ca sa poti merge la dermato/venerice ( nu ca e venerico. intelegi tu ).sau ailalta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate extinde, sa îți apară mai multe bubițe, trebuie sa mergi la dermato-venerologie, ești suspecta de scabie, sau ciupercă.