| alexandru70232 a întrebat:

Am si eu o întrebare
Când aveam 11 ani cineva mi-a dat sa încerc pentru prima oara o țigară, am fumat-o si nu am pățit nimic, După câteva luni mi s-a îngroșat rău vocea, Mi se pare ciudat ca doar de la o țigare mi s-a îngroșat vocea foarte rău, voi ce ziceți e de la țigare? Sa va spun ca eu respir mai mult pe gura decât pe nas aer, ar putea fi asta cauza? Rog seriozitate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este o alta problema. Mergi la un doctor. Cat despre ingrosarea vocii este normala dupa o anumita varsta.

| ALGator a răspuns:

În niciun caz de la țigări.
Pentru respirația pe gură mergi la orl-ist.