anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va intreb....cum vor afla medicii daca am astm? Eu am inteles ca imi vor face nu stiu ce la plamani si gat sau ceva de genu. (nu ma judecati daca acum zic prostii dar nu prea m-am informat) si m-am gandit sa intreb aici. Am mai pus o intrebare in care intrebam ce pot avea daca respir greu si imi vine sa trag aer in piept foarte des. Deci eu acum, ca sa fiu sincera, am pus intrebarea asta deoarece am fumat si parintii mei nu stiu, am fumat pentru prima data acum 6 luni, aproape 7. Eram cu inca 3 prietene si am fumat acea tigara toate 4, era cu click. A doua oara am fumat dupa vreo 2 zile dupa prima oara. Eram in total 5 fete vs doua tigari subtiri, cu click (nici nu stiu cum se numesc) eu cu o prietena am fumat o tigara subtire, celelalte 3 fete au fumat-o pe cealalta. Am mai fumat cam acum 5 luni cu inca doua prietene, tigara fara click, nu am fumat-o pe toata, nu am putut, era foarte tare, era fara click, am tras cateva fumuri, era consumata... nici un sfert din ea. Si dupa, ultima tigara pe care am fumat-o singura, acum doua luni. Era groasa cu click, dupa doar la tigara eletronica am mai fumat, acum o saptamana, dar nu am tras in piept intentionat, din greseala am tras de vreo doua sau trei ori. Va rog, nu imi spuneti "nu trebuia sa fumezi" sau "ce a fost in capul tau?" sau "esti proasta" etc. Chiar regeret si nu voi mai fuma. Dar va rog dati-mi un sfat si spuneti-mi cum se procedeaza controlul pentru astm. Multumesc anticipat, dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat