| Maria_7218 a întrebat:

Am si eu o intrebare: de ce nu imi vine ciclul regulat? Vreau si eu niste pareri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nicole a răspuns:

Buna!

Daca menstruatia ti sa inceput recent sau 1-2 ani in urma, aceasta este normal.
Deoarece menstruatia dupa ce ti se incepe 1-3 ani va fi neregulata.
Nu iti fa griji.

Pa pa happy

Fundita?:X

5 răspunsuri:
| FunnyLoOVe a răspuns:

In cazul in care esti la inceput, asa se intampla la toate fetele pana ce in organism se produc toate schimbarile hormonale, aceasta schimbare poate dura 2-3 ani, sau mai mult.Nu te speria, nu este nimic neobisnuit, si pentru linistea ta poti sa te duci la un doctor specialist.

| anaisu a răspuns:

Pai nu trebuie sa te speri...sunt dereglari hormonale.si mai ales daca esti la inceput o sa ai partea destul de des... oricum daca iti vine lunar dar nu neapoarat pe data programata nu te speria
succeswinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciclul se regleaza dupa o perioada de 2 ani, poate chiar mai mult(in functie de fiecare persoana in parte)de la prima scurgere.Nu ai nici-un motiv de ingrijorare.

| vily a răspuns:

Acest lucru se poate datora, si asta destul de frecvent, din cauza ca esti racita, ca sa zicem asa, in termeni populari, aceste cazuri sunt foarte adesea intalnite deoarece gripa, racelile, modifica metabolismul corpului uman, creand diverse "anomalii".

| Maria_7218 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri >big grinbig grinbig grin< Sfaturile sunt foarte folositoare :-)