| artistu55 a întrebat:

Am si eu o intrebare referitoare la urmatorul lucru:acum vreo 3 saptamani am facut un atac de panica crezand ca m-am inecat.Dar,era doar impresia mea si am fost la spital totul ok. Dupa o saptamana,al doilea atac de panica.M-am dus la medicul neuropsihiatru(neavand nimic fizic,ci psihic),ca sa pot sa trec de aceasta etapa a vietii,foarte dificila.Mi-a dat tratament cu Xanax si Tonotil dar si calciu si magneziu(fiindca nu aveam).Dar tot nu prea pot sa mananc, in gandul meu ca ma inec.Cum sa trec de aceasta fobie? Deci numai pot... pofta de mancare am dar nu pot...foarte greu.De saptamana asta voi merge si la psiholog. Ceva sfaturi, aveti? Multumesc mult happy!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in primul rand imi pare rau pentru tine si bine ca mergi la psiholog pentru ca poti trece si iti revii! Mult curaj!

| Braunion a răspuns:

Cresti doza de xanax daca fobia nu a fost blocata suficient. Poti lua si 6 mg pe zi daca asta te ajuta sa-ti poti continua viata in mod normal.

| bunicisibuni a răspuns:

Si eu am avut aceasta fobie, dar mi-a trecut nu te maigandi la asta spune asa beau apa si trece

| renilizzi a răspuns:

Inceraca sa iti pisezii mancarea mai mult sa manancii pireu ....pate iti este deaajutorhappy