| Celdrept a întrebat:

Cine are agorafobie de aici? Nu poate iesi din cauza fobiei sociale? Cum poți sa scapi de lepra asta de anxietate sociala și de manifestările fizice? Eu deja sunt dependent psihic și fizic de la alprazolam,nu cred ca o sa mai scap vreodată de anxietatea asta cronica! Psihologii si psihiatrii ne mint,am văzut ca e aproape imposibil sa ies fără xanax afara, am văzut câțiva oameni pe tiktok la fel care se plângeau de același lucru chiar vorbisem cu o doamna ce deține o policlinica și ea are agorafobie, a mers 6 ani la psiholog și nu poate ieși singura nici măcar cu xanax! De ce e atât de grava agorafobia asta? De de psihiatria nu a ajuns la un nivel fundamental, parca datează în prezent în anii 70 nu exista evoluție deloc în acest domeniu,stagnează de foarte mulți ani și îți ia bani pentru consult de te rupe! Nici psihologii nici psihiatrii nu sunt în stare sa trateze o anxietate serioasa, cronica, atunci ce sa mai spunem de schizofrenie? Care e imposibil de vindecat dacă o banala anxietate nu sunt în stare sa o vindece? Ce ne facem noi care nu mai scăpăm de depresie,atac de panica, fobie sociala? Alta varianta în in afara de a ne duce în lumea celor drepți eu sincer nu mai vad, nu ma pripesc, zeci de milioane am dat pe tratamente, consultații și 4 ani din viata pierduți aiurea cu medicii ăștia acreditați de carton!
Ce naiba ma fac eu ca eu dacă nu iau xanax nu pot sa ies din casa, daca ies tremur în ultimul hal în public, acum sunt dependent de xanax ca restul tratamentelor nici măcar 5% nu mi-a ameliorat anxietatea! Vad ca xanax îmi ameliorează serios anxietatea și tremurul! Sa le iau toată viata ce sa fac? Vad ca sunt prins în Matrix, într-un labirint ...nu mai am scăpare! Cred ca m-am născut cu tremur esențial ca de mic îmi tremurau mâinile, de aia îmi tremura tot corpul și capul în public ca la baza am tremur esențial? De aceea anxietatea mea se manifesta fizic asa de horror? Nu mi-a confirmat nimeni ca am tremur esențial dar din ce am citit corespunde exact cu asa ceva. Cred ca am sistemul nervos deteriorat având în vedere ca nu am tratat acest tremur de mic!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Alexandru1111199 a răspuns:

Tu n-ai fobie de oameni fratioare, tu ai fobie de faptul ca oamenii pe care i-ai intalni dupa ce ai iesi din casa s-ar uita la tine si te-ar judeca, sa stii ca majoritatea populatiei planetei are temerea ca ce zice x sau y, restul sunt aia pe care ii doare in pateu de pareri.Nu cred ca te-ai gandit pana acum dar tu te gandesti de ce te-ar judeca oamenii in mintea ta, ideea e asahee hee nu te judeca lumea, tu te judeci dar iti manifesti aceasta judecata punand-o pe seama oamenilor.Gandeste-te ce nu-ti place la tine si o sa vezi ca daca schimbi asta o sa te schimbi si tu.Esti gras? Ok slabeste, te consideri urat? Fa ceva sa fii mai frumos,ca barbat daca te speli,nu-ti lasi monospranceana,te tunzi,te barbieresti, te imbraci cu stil deja esti mult mai frumos, de tine deipnde frumusetea, daca unor oameni nu le place fata ta e ok, toti avem o persoana careia nu ne place fata eiwinking, nu ar trebui sa disperi.