| gabyella a întrebat:

Buna TPUhappyam si eu o mica intrebare.Iau anticonceptionale Yasmin si sunt in prima luna adica urmeaza sa iau blisterul al doilea.Le-am luat corect,nu am trecut de ora la care le iau,nu am uitat nici una, doar ca in cele 7 zile de pauza in care ma aflu si acum mi-a venit menstruatia (adica ieri)doar ca azi nu mi-a mai curs nici o picatura.E normal sau nu? FUNDA pentru cel mai bun raspuns.O zi buna!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| dana90 a răspuns:

Da este normal pana ce se obisnuieste organismul

| hettfield a răspuns:

E normal, pilulele astea reglementeaza menstruatia la data fixa, vei observa asta in timp.Si eu si prietena mea, ne-am speriat la inceput, dar o vizita la cabinet ne-a lamurit pe loc.Bafta!

| gabyella explică (pentru hettfield):

Si eu m-am speriat un pic deoarece niciodata nu am avut la data fixa chiar cateva luni lipsa.Sunt recomandate de medicul meu ginecolog si am mare incredere in ea.Multumesc de raspunsbatting eyelashes